CA-DKCA1-152L5-EPR-HSBL-12
DigiKey Part Number
2057-CA-DKCA1-152L5-EPR-HSBL-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA-DKCA1-152L5-EPR-HSBL-12
Description
COAX CBL MMCX TO CABLE 12"
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MMCX to Cable RG-316 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector
Cable (Round)
Manufacturer
Adam Tech
Length
12.00" (304.80mm)
Series
Cable Type
RG-316
Packaging
Bag
Cable Impedance
50 Ohms
Part Status
Active
Connector Impedance
50 Ohms
Style
MMCX to Cable
Overall Impedance
50 Ohms