15SH-A-10-TS-SMT-T/R
DigiKey Part Number
2057-15SH-A-10-TS-SMT-T/RTR-ND - Tape & Reel (TR)
2057-15SH-A-10-TS-SMT-T/RCT-ND - Cut Tape (CT)
2057-15SH-A-10-TS-SMT-T/RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15SH-A-10-TS-SMT-T/R
Description
CONN HEADER SMD 10POS 1.5MM
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Surface Mount 10 position 0.059" (1.50mm)
Insulation Height
0.197" (5.00mm)
Insulation Material
Thermoplastic, Glass Filled
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Insulation Color
Natural
Style
Current Rating (Amps)
0.7A