AWSCR-8.00CPLA-C15-T4
DigiKey Part Number
535-15114-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-15114-1-ND - Cut Tape (CT)
535-15114-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AWSCR-8.00CPLA-C15-T4
Description
CERAMIC RES 8.0000MHZ 15PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8 MHz Ceramic Resonator Built in Capacitor 15 pF ±0.3% 30 Ohms -40°C ~ 85°C Surface Mount
Category
Features
Built in Capacitor
Manufacturer
Abracon LLC
Capacitance
15 pF
Series
Impedance
30 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Ceramic
Package / Case
3-SMD, Non-Standard
Frequency
8 MHz
Size / Dimension
0.236" L x 0.118" W (6.00mm x 3.00mm)
Frequency Stability
±0.3%
Height
0.059" (1.50mm)
Frequency Tolerance
±0.5%