ASMPH-0805-4R7M-T
DigiKey Part Number
535-12274-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-12274-1-ND - Cut Tape (CT)
535-12274-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASMPH-0805-4R7M-T
Description
FIXED IND 4.7UH 800MA 250 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Shielded Multilayer Inductor 800 mA 250mOhm 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASMPH-0805-4R7M-T Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
250mOhm
Series
Frequency - Self Resonant
30MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Current - Saturation (Isat)
280mA