AMPLH7025S-3R3MT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AMPLH7025S-3R3MT |
Description | FIXED IND 3.3UH 8A 27.6 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.3 µH Shielded Molded Inductor 8 A 27.6mOhm Max 2-SMD, J-Lead Low DCR, Soft Saturation |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 9A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 27.6mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm) |