AMPLH5030S-3R3MT
DigiKey Part Number
535-AMPLH5030S-3R3MTTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-AMPLH5030S-3R3MTCT-ND - Cut Tape (CT)
535-AMPLH5030S-3R3MTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AMPLH5030S-3R3MT
Description
FIXED IND 3.3UH 10A 21 MOHM SMD
Detailed Description
3.3 µH Shielded Molded Inductor 10 A 21mOhm Max 2-SMD, J-Lead Low DCR, Soft Saturation
Category
Current - Saturation (Isat)
10.5A
DC Resistance (DCR)
21mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.220" L x 0.205" W (5.60mm x 5.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)