ACML-0201-601-T
DigiKey Part Number
535-12205-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-12205-1-ND - Cut Tape (CT)
535-12205-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACML-0201-601-T
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 0201 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
600 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0201 (0603 Metric) 200mA 1.7Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ACML-0201-601-T Models
Category
Current Rating (Max)
200mA
Manufacturer
Abracon LLC
DC Resistance (DCR) (Max)
1.7Ohm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Height (Max)
0.014" (0.35mm)
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)