ABSTS5A2-210M011M
DigiKey Part Number
535-ABSTS5A2-210M011MTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ABSTS5A2-210M011MCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ABSTS5A2-210M011MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABSTS5A2-210M011M
Description
FILTER SAW 1.176GHZ 5-SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.176GHz Frequency GPS RF SAW Filter (Surface Acoustic Wave) 1.8dB Bandwidth 5-SMD, No Lead
Category
Applications
GPS
Manufacturer
Abracon LLC
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
5-SMD, No Lead
Part Status
Active
Height (Max)
0.020" (0.50mm)
Frequency - Center
1.176GHz
Size / Dimension
0.043" L x 0.035" W (1.10mm x 0.90mm)