ABLS-3.6864MHZ-K4T
DigiKey Part Number
535-9929-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-9929-1-ND - Cut Tape (CT)
535-9929-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABLS-3.6864MHZ-K4T
Description
CRYSTAL 3.6864MHZ 18PF SMD
Detailed Description
3.6864 MHz ±30ppm Crystal 18pF 180 Ohms HC-49/US
EDA/CAD Models
ABLS-3.6864MHZ-K4T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
180 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Frequency
3.6864 MHz
Supplier Device Package
HC-49/US
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.165" (4.20mm)