EM15TF-012-4
DigiKey Part Number
3M156473-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EM15TF-012-4
Description
RF ABSORB/SHD SHEET 4.921X4.921"
Customer Reference
Detailed Description
RF EMI Absorbing/Shielding Sheet EM15TF Non-Conductive, Single Sided 4.921" (125.00mm) X 4.921" (125.00mm) X 0.004" (0.12mm)
Category
Width
4.921" (125.00mm)
Manufacturer
3M
Thickness - Overall
0.004" (0.12mm)
Series
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Packaging
Box
Adhesive
Non-Conductive, Single Sided
Part Status
Obsolete
Shelf Life
12 Months
Type
Absorbing/Shielding Sheet
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Shape
Square
Storage/Refrigeration Temperature
70°F (21°C)
Length
4.921" (125.00mm)